Ekovate ir kvalitatīvs un elpojošs, siltumizolējošs celtniecības materiāls, kuru izmanto ēko sienu, griestu un grīdu siltināšanā.

Kokšķiedras plātnes – ātrākai un vienkāršākai siltināšanai iekštelpās.

Ko darīt, ja ēku nav iespējams nosiltināt no ārpuses, piemēram, ja siltināšana izmaksā pārāk dārgi, mājas kaimiņi nevar vienoties par siltināšanas nepieciešamību vai arī daudzdzīvokļu ēkā dzīvoklis atrodas pie ārējās sienas? Tad vienīgais risinājums ir siltināt iekštelpās, un piemērotākais materiāls tam ir kokšķiedras plātnes.

Kokšķiedras plātnes – izcili piemērotas siltināšanai Latvijas klimatiskajos apstākļos.

Latvijā ir īpaši nepateicīgs klimats ēku būvniecībai - ļoti augsts gaisa mitrums, kas bojā būvmateriālus. Tādēļ vislabāk būvniecībā izmantot materiālus, kas radīti tieši Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, piemēram, kokšķiedras plātnes, kam pievienots parafīns, lai tās mazāk uzņemtu mitrumu. Šādas plātnes var droši likt dzīvojamās telpās.

Latvijā padomju laiku pirmssākumos kokšķiedras plātnes bija ļoti populārs siltināšanas materiāls, taču, attīstoties tehnoloģijām, būvniecībā arvien biežāk sāka izmantot sintētiskos būvniecības materiālus. Pašlaik pieaug pieprasījums pēc dabīgiem un ekoloģiskiem siltināšanas materiāliem, tāpēc kokšķiedras plātnes kļūst arvien populārākas, piemēram, Vācijā tās bieži izmanto ēku - arhitektūras pieminekļu siltināšanai.

Kokšķiedras plātnes ir pilnībā ekoloģiskas, jo tiek ražotas no sīki sasmalcinātiem koka pārstrādes atkritumiem - zariem, galotnēm. Kokšķiedras plātņu ražošanas procesā netiek izmantota līme, kā saistviela darbojas kokā esošie sveķi. Kokšķiedras plātnes būtībā ir dabīgs koks, tikai ar zemāku mitrumu un blīvumu, vieglākas. Dabīgais koks sver vidēji 500-550 kilogrami m3, savukārt kokšķiedras plātnes ir uz pusi vieglākas 230-240 kilogrami m3.

Kokšķiedras plātnes – viegli nosiltināt paša spēkiem.

Siltināšana ar kokšķiedras plātnēm ir ļoti vienkārša. Ar tām var apšūt jebkāda materiāla virsmu - koku, mūri u.c. Pie sienām, griestiem, uz grīdas, klājot atbilstoša izmēra kokšķiedras plātnes, tās nostiprina ar dībeļiem. Bet vislabāk būtu pielīmēt ar līmjavu, lai būtu ciešāka sasaiste.

Kokšķiedras plātnes var krāsot, apmest, uz tām var līmēt tapetes vai likt rīģipsi. Nevajadzētu izmantot ļoti blīvus materiālus, piemēram, eļļas krāsu.

Kokšķiedras plātnes ir parocīga izmēra 60X180cm, nav pārlieku smagas, viegli griezt, slīpēt u.c., tādēļ saimnieks var nosiltināt paša spēkiem.

Ja mājā vai dzīvoklī ir pakešu logi, mitruma apmaiņa un gaisa kvalitāte parasti ir ļoti slikta. Apšujot virsmas ar kokšķiedras plātnēm, tās lieko telpas mitrumu uzņems sevī, savukārt, kad telpās būs sauss gaiss, kokšķiedras plātnes mitrumu atdos telpā. Kokšķiedras plātnes ir piemērotas, lai tām pa virsu varētu klāt māla apmetumu, tas dabīgā veidā regulē telpas mitrumu, nodrošinot telpās veselībai labvēlīgu mikroklimatu.