Ekovate ir kvalitatīvs un elpojošs, siltumizolējošs celtniecības materiāls, kuru izmanto ēko sienu, griestu un grīdu siltināšanā.

Ekovate - kādēļ tā ir vispiemērotākā siltināšanai? 

“RB&B” ekovate - ar to var nosiltināt visenergoefektīvāko ēku.

Latvijā cilvēki arvien biežāk izvēlas māju siltināt ar ekovati. Vislietderīgāk ar “RB&B” ekovati ir siltināt privātmājas, taču ļoti labu rezultātu var gūt arī, ar šo ekovati siltinot sabiedriskās ēkas un daudzdzīvokļu māju bēniņus. Lūk, priekšrocības, kuras Jūs iegūsiet, nosiltinot māju ar “RB&B” ekovati!

Ar ekovati - daudz energoefektīvāka māja.

Ekovatei, salīdzinot ar citiem siltumizolācijas materiāliem, ir augstāks siltumpretestības koeficients jeb siltumvadītspēja, ko apzīmē ar simbolu λ. Tādēļ, kvalitatīvi nosiltinot ēku, tai var panākt izcilu energoefektivitāti. “RB&B ekovatei turklāt ir uzlabotas kvalitātes īpašības, un siltumpretestības koeficients ir viens no augstākajiem (λ)=0,036 W/mK.

Ekovate - novērsīs mitrumu un pelēšanu konstrukcijās.

Viens no ēkas lielākajiem ienaidniekiem ir mitrums, un apmēram trešdaļā gadījumā bojājumus ēkas konstrukcijai rada tieši kondensāta mitrums.

Ekovate ir higroskopisks siltumizolācijas materiāls - spēj absorbēt mitrumu. Proti, ūdens tvaikam no iekštelpām nonākot ēkas konstrukcijās, siltumizolācijas materiāls mitrumu uzņem sevī. Šādā veidā tiek aizkavēta vai pat novērsta kondensāta veidošanās ēkas konstrukcijās un risks, ka mitrums varētu tās bojāt. Turklāt, pat ja ekovate piesūcas ar mitrumu, tā joprojām pilda siltumizolācijas funkciju.

Pateicoties “RB&B” ekovates spējai absorbēt mitrumu un pēc to atdot, ar ekovati siltinātajās mājās vienmēr ir teicams mikroklimats - gaiss telpās nav ne pārāk sauss, ne arī mitrs.

Ekovate aizsargās ēku no aukstuma un novērsīs pārkaršanu.

Ekovatei ir šķiedraina struktūra, līdz ar to tai ir zemāka gaisa caurlaidība nekā siltumizolācijas materiāliem ar vienmērīgu struktūru. Tādēļ, piemēram, rudenī, ziemā, kad uz ēkas konstrukciju iedarbojas caurstrāvojošās gaisa plūsmas, ekovate saglabā savas siltumizolējošās īpašības.


Kā arī, ar ekovati siltinātai mājai, konstrukcijas būs labāk pasargātas no vēja brāzmām.

Karstā laikā noderīga ir ekovates īpašība - siltuma inerce jeb siltumietilpība, ko apzīmē ar simbolu C. Ēkai uzkarstot, ekovate spēj uzņemt sevī siltumu. Jo vairāk siltuma siltumizolācijas materiāls spēj sevī uzņemt, jo mazāk dzīvojamās telpas uzkarsīs.

image

Attēlos ir salīdzināta ekovate un minerālie siltumizolācijas materiāli, kā mainās to struktūra, kad tie ir sausi un kad piesūkušies ar mitrumu.

Ekovate

Sausa

Samirkusi

Minerālie siltumizolācijas materiāli.
(Piesūcoties ar mitrumu, tie vairs nespēj pildīt siltumizolējošo funkciju.)

Minerālais siltumizolācijas materiāls

Sauss

Samircis

Pierādījums ekovates izcilajām īpašībām

Vācijas institūtā tika veikts pētījums, kurā salīdzināta stikla vates un ekovates kā siltumizolācijas materiāla efektivitāte. Tika izveidotas divas konstrukcijas, kas siltinātas ar dažādiem siltumizolācijas materiāliem – viena siltināta ar stikla vati, bet otra – ar ekovati. Skatiet zemāk esošos zīmējumus, lai redzētu, kā tika veidota konstrukcija. Zīmējumos ar “1” apzīmēts siltumizolācijas slānis; ar “2” apzīmēta gaisa sprauga; ar “3” apzīmēts dakstiņu segums.

img
img

Pētījumā lietoti šādi materiāli:

  • stikla vate, blīvums 25 kg/m3, siltumvadīstpēja 0,039 W/mK, īpatnējā siltumietilpība 1000 J/kgK
  • ekovate – blīvums 60, siltumvadīstpēja 0,038 W/mK, īpatnējā siltumietilpība 2000 J/kgK

Šīm abām konstrukcijām tika veikti mērījumi, pazeminot āra temperatūru. Zemāk esošajos grafikos redzams, ka stikla vate “notur siltumu” 1,3 stundas, kamēr ekovate “notur siltumu” 6 stundas:

img
img

Pētījums ir veikts ar sertificētām mērierīcēm. Esat laipni aicināti iepazīties ar pētījumu pamatveidā. Lūdzu, lejupielādējiet pētījumus klikšķinot uz zemāk pieejamajām saitēm:


Ar ekovati - siltināšana bez liekām izmaksām.

Ekovate nav lēts siltumizolācijas materiāls, taču, uzticot ēkas siltināšanu “RB&B” būvnieku komandai, izmaksas noteikti būs zemākas nekā tad, ja saimnieks mēģinās siltināt pats, piemēram, izmantojot kādu plākšņu siltumizolācijas materiālu.

Siltinot ar “RB&B” ekovati, ietaupījums ir nevis uz kvalitātes rēķina, bet tādēļ, ka materiāls ir ļoti praktisks. Šai ekovatei ir augsts siltumpretestības koeficients, tādēļ var veidot plānāku siltumizolācijas slāni, panākot ēkai nepieciešamo energoefektivitāti.

Siltinot ar ekovati, nav materiāla atgriezumu, tādēļ netiek velti iztērēts siltumizolācijas materiāls.

Kā arī izmaksas palīdz ietaupīt tas, ka siltināšana tiek veikta salīdzinoši īsā laikā. Ar speciālo tehniku “RB&B” būvnieku komanda privātmāju var nosiltināt apmēram divu dienu laikā.

image

CO2 emisijas daudzums 1 m³ siltināšanas materiāla ražošanā

(minimālā un maksimālā emisija)

image

CO2 emisija siltumizolācijas materiālu ražošanā kg/m³

Vienas kilovatstundas (kWh) enerģijas ražošanā Vācijā vidēji tiek emitēts 0.645 kg CO2 (Avots: Vides ministrijas departaments „Climate Change Bericht 8/08“). CO2 emisijas daudzums tiek aprēķināts, sareizinot enerģijas patēriņu kWh/m³ ar šo vērtību.

Primārais enerģijas patēriņš 1 m³ siltināšanas materiāla ražošanā

(minimālais un maksimālais patēriņš)

image

Primārais enerģijas patēriņš kWh/m³

Siltināšanas materiāla primārais enerģijas patēriņs norāda nepieciešamo primārās enerģijas daudzumu produkta ražošanā. Primārais enerģijas patēriņš neietver sevī enerģijas patēriņu, kas nepieciešams produkta iebūvē, utilizācijā vai otrreizējā pārstrādē.

Dažādu siltināšanas materiālu siltuma kapacitāte

(minimālās un maksimālās vērtības)

image

Siltuma kapacitāte J/(kgK)

Siltuma kapacitāte ir fizikāla konstante, kas norāda nepieciešamo džoulu daudzumu, lai sasildītu 1 kg materiāla par 1 kelvina grādu. Jo augstāka ir vērtība, jo labāk materiāls pasargā no karstuma vasarā.