Ekovate ir kvalitatīvs un elpojošs, siltumizolējošs celtniecības materiāls, kuru izmanto ēko sienu, griestu un grīdu siltināšanā.

Ēkas sagatavošana siltināšanai.

Lai ēkas siltināšana dotu izcilu rezultātu, ļoti svarīgi ir pirms tam konstrukcijas - jumtu, sienas, grīdu u.c. pareizi sagatavot ekovates iestrādei. Tādēļ pirms siltināšanas “RB&B” būvnieki apseko ēku un sniedz saimniekam ieteikumus, kā pareizi sagatavot ēkas konstrukcijas, piemēram, izveidot jumta ventilāciju, uzstādīt vējplāksnes u.c. Ņemot vērā, ka katra ēka ir atšķirīga, arī, sagatavojot konstrukcijas siltināšanai, mēdz būt sarežģītākas situācijas, “RB&B” būvnieki var ieteikt efektīvāko, praktiskāko un, iespējams, arī finansiāli izdevīgāko risinājumu.

Turklāt saimniekam, kas ēkas siltināšanu plāno uzticēt “RB&B” būvniekiem, šī konsultācija ir bez maksas.

Praktiskos ēkas konstrukciju sagatavošanas būvdarbus - saimnieks var veikt paša spēkiem vai arī pieaicinot “RB&B” meistarus.

image

Blower door tests - pierādījums perfekti nosiltinātai mājai.

image

Pēc siltināšanas, lai saimniekam būtu pārliecinošs pierādījums, ka “RB&B” būvnieki savu darbu veikuši augstākajā kvalitātē, tiek veikts Blower door tests, ar kuru var precīzi novērtēt ēkas blīvumu jeb gaisa caurlaidību.

To mēra ar Blower Door iekārtu, kas sastāv no kalibrēta ventilatora un speciālām spiediena mērierīcēm.

Vispirms ārdurvju ailē uzstāda improvizētas durvis, tad mājā tiek radīts 50 paskālu spiediena kritums, kas ir līdzvērtīgs 9 m/s stipra vēja iedarbībai uz visām ēkas konstrukcijām. Pēc tam tiek mērīts mājas konstrukcijā ieplūstošā āra gaisa daudzums un no mājas izplūstošā siltā gaisa daudzums.

Blower Door tests precīzi uzrāda, vai pēc siltināšanas konstrukcijās nav neblīvu vietu, pa kurām ēkā varētu ieplūst vai no tās izplūst siltums.