Ekovate ir kvalitatīvs un elpojošs, siltumizolējošs celtniecības materiāls, kuru izmanto ēko sienu, griestu un grīdu siltināšanā.

ĪPAŠĪBAS

Ekovatei piemīt vēl šādas īpašības:

UGUNSDROŠĪBA - nonākot saskarē ar uguni, ekovate reaģē līdzīgi kā koks. Siltumizolācijas materiāla virskārtā veidojas bieza kokogles kārta. Tai ir zema siltumvadītspēja, tāpēc tā pasargā ekovates apakšējos slāņus no aizdegšanās. Turklāt karstumā ekovate iztvaiko absorbēto mitrumu, un arī tas palīdz atvairīt liesmas.
Ja ēkas konstrukcijas ir piepildītas ar ekovati, siltumizolācijas materiāla zemā temperatūras vadītspēja aizkavē karstuma un liesmu nokļūšanu no vienas konstrukcijas puses - otrā.

SKAŅAS IZOLĀCIJA - Vēl viena svarīga ekovates īpašība, siltinot iekštelpu sienas un griestus, siltumizolācijas materiāls nodrošina skaņas izolāciju - aiztur skaņas enerģijas plūsmu un pārvērš to berzes enerģijā.
Siltumizolācijas materiāla skaņas izolācijas rādītājs ir lineārā plūsmas pretestība r, kas nedrīkst būt pārlieku augsta vai zema, bet starp 5 līdz 10 kPa·s/m².
Salīdzinot skaņas izolācijas rādītājus, atklājās, ka sienām, kas bija siltinātas ar ekovati, skaņas izolācija bija par 7 DB augstāka nekā sienām, kas bija siltinātas ar cita veida siltumizolācijas materiāliem.
Protams, lai nodrošinātu skaņas izolāciju, ekovates siltumizolācijas slānim ir jābūt vienmērīgam, bez šuvēm. Vietās, kur slānis nav pietiekami blīvs, skaņas izolācija var būt krietni zemāka. Šādi akustiskie tilti biežāk veidojas pie kontaktligzdām vai vietās, kur sienā ir iestrādātas instalāciju caurules.

Sertifikāti

sert
sert